Festival

Paměti národa

21. 10. Premiéra televizních Příběhů 20. století: Holocaust

Od 18 hodin
Kino Pilotů (Donská 168, 100 00 Praha 10-Vršovice)
Vstupné 100 Kč
Od postupného ořezávání občanských práv, přes krádeže majetku až po deportace. Osudy československých Židů v letech 1938-1945 vypráví nový dokumentární cyklus České televize Příběhy 20. století: Holocaust.

Tvůrci pořadu Adam Drda a Viktor Portel vás zvou na slavnostní premiéru dokumentu. Během večera bude také pokřtěna tematicky blízká kniha Před branou nenávratna, Příběhy obětí šoa, kterou připravil autor cyklu Adam Drda.

Od vzniku ghetta v Terezíně a prvních židovských transportů z našeho území uplyne letos 80 let. Nyní vůbec poprvé mohou diváci vidět dokumentární cyklus, který představuje uceleně válečné strasti Čechoslováků židovského původu. Tvůrci přitom staví především na výpovědích pamětníků. Pořad, který bude možné sledovat od 24. října každou neděli na kanále ČT2, se věnuje situaci v ghettu Terezín, transportům na východ, vzpomíná největší masové vraždy československých občanů v dějinách, pochody smrti a těžké návraty těch, kteří přežili a většinou ztratili všechny své blízké. Holocaust, to jsou útěky, ukrývání, katastrofální situace smíšených rodin, a především desítky tisíc mrtvých, po kterých zbyly jen vybledlé fotky.

21. 10. Premiéra televizních Příběhů 20. století: Holocaust