Festival

Paměti národa

Cena svobody – výstava na Strahovském stadionu

KDY: od 14. 10. do 30. 11., otevřeno každý den od 9 do 17 hodin.

KDE: na jižní tribuně Strahovského stadionu, tramvajová zastávka se jmenuje Stadion Strahov

Co pro nás znamená svoboda? Je v ohrožení? Co trápí českou společnost? Vážíme si našich hrdinů? Na tyto a další otázky jsme se nyní zeptali v průzkumu ve spolupráci s NMS Market Research. Odpovědi z průzkumu jsme propojili se vzpomínkami pamětníků a vznikla unikátní výstava Cena svobody. Výstava ukazuje svobodu a demokracii z mnoha úhlů a konfrontuje dnešní pohled s příběhy lidí, kteří za svobodu ve 20. století neváhali nasazovat život, bojovat, obětovat kariéru či bezpečí své a svých blízkých.

Výstava vás zavede do útrob Strahovského stadionu, který je sám o sobě unikátní výpovědí o české historii. Místo, kde probíhaly Všesokolské slety, legionářské jízdy, nacházel se poválečný internační tábor pro Němce a konaly se spartakiády za komunismu i koncerty západních kapel po sametové revoluci. Nyní máte příležitost i vy nahlédnout do historie a v netradičním prostoru.

Výstava bude probíhat do 30. listopadu 2021

Podle plánů hl. města Prahy by se měl stát Stadion Strahov místem sportu, kultury, umění, kreativním centrem  i místem setkání s naší vlastní historií.  Rozhodnutím zastupitelstva hl. města Prahy z července 2020 v těchto prostorách jižní tribuny Strahovského stadionu bude umístěn Institut Paměti národa organizace Post Bellum, více na https://institut.pametnaroda.cz/praha/

Cena svobody – výstava na Strahovském stadionu